Apie Muay Thai

Muay Thai yra Tailando nacionalinis sportas ir kultūrinis kovos menas. Jis buvo sukurtas prieš kelis šimtus metų kaip artimos kovos forma, kurioje visas kūnas naudojamas kaip ginklas. Šiuolaikiniai istorikai ginčyjasi dėl tikslios jo kilmės, nes didžioji Muay Thai istorijos dalis buvo prarasta, kai XIV amžiuje birmiečiai nusiaubė Ayudhaya, Siam’o sostinę Tailande. Daugiausiai informacijos apie šį kovos meną randama nuo XVI amžiaus, kai jis buvo pradėtas naudoti kaip karinio paruošimo forma.

Muay Thai yra daugelio Tailando gyventojų gyvenimo būdas, praktikuojamas ir gerbiamas visame pasaulyje. Muay Thai kovoje yra derinami smūgiai stovint su įvairiomis klinčavimo technikomis. Jis žinomas kaip „aštuonių galūnių menas“, nes jame naudojami rankų smūgiai, spyriai, alkūnės ir kelių smūgiai. Muay Thai yra padalintas į dvi pagrindines disciplinas: techninę ir fizinę. Techninis aspektas apima smūgių, blokų ir pėdų naudojimą. Tai skirta išmokyti praktikuojančius taisyklingai judėti, smūgiuoti ir apsiginti nuo atakų. Fizinis aspektas apima pratimus lavinančius jėgą, ištvermę, reakciją ir greitį.

Muay Thai tradicijos labai pabrėžia pagarbą ir discipliną. Kovotojai nusilenkia vienas kitam prieš ir po kovos, pagerbia kovos ringą. Muay Thai taip pat žinomas dėl savo intensyvaus fizinio pasiruošimo ir atsidavimo psichiniams bei dvasiniams sporto aspektams. Muay Thai yra sporto šaka, atvira visų lygių praktikams. Toks kovos menas tinka pradedantiesiems, vidutiniams ir pažengusiems kovotojams. Šis sportas populiarėja ir dabar yra plačiai naudojamas visame pasaulyje. Tai taip pat puikus būdas sustiprėti emociškai, išmokti apsiginti, lavinti psichines ir fizines jėgas.

 

Muay Thai Panevėžyje